top of page

AKREP BURÇLARI Nisan 2021 Genel Açılım

(Güneş, Ay ya da Yükselen Burcu Akrep Olanlar)

Gerçekleştirmek istediğiniz bir niyetiniz varsa bunun için güzel bir fırsat ayı. Bir yerden beklediğiniz iş teklifi ya da ilişki anlamında bir başlangıç ya da herhangi bir fırsat için güzel bir enerji var. Muhtemel bir tamamlanma ve yeni bir döneme geçiş söz konusu olabilir. Bir proje ya da niyetiniz sanki artık gerçekleşmeye hazır bir hale geliyor. Ancak aynı zamanda sizi biraz geri tutan da bir yaklaşımınız söz konusu gibi. Elinizdekileri kaybetme korkusu ile sıkı sıkıya tutunmuş, risk almamak için yeni deneyimlere de kendinizi kapatmış olabilirsiniz. Bu geçmişteki bir sıkıntıdan ya da tam da yakın zamanda içinde bulunduğunuz bir durumdan kaynaklanıyor olabilir. Belli niyetleriniz olsa da burada engellenmiş hissediyor olabilirsiniz. Hatta sezgilerinize bile kendinizi kapatıp, korku ve şüpheyle yaklaştığınız için hareketsiz, kararsız kalakalmış olabilirsiniz. Esasında bu ay yeniliklere işaret ediyor. Kaygılarınızı biraz yönetebilirseniz yolunuzda engeller olmadığını görebileceksiniz.


Diğer yandan bir süredir uğraştığınız, size sıkıntı veren bir süreç her neyse bu ay bitiyor. İşiniz, ilişkiniz ya da farklı ailevi meseleler olabilir. Burada bu konudan artık size hayır gelmeyeceğini görmeniz ve kabullenmeniz gerek. Muhtemelen size çok üzüntü vermiş, canınızı acıtmış olabilir ancak bu karanlığın sonu; ufukta yeni bir güneş doğduğunu bilmelisiniz. Bugüne kadar sizin için güvenli olan bir sürecin ya da işin, ilişkinin bitmesi söz konusu olabilir. Fakat buradaki güvenliğin bittiğini anlamalısınız. Artık bu alanın, bu yapının sizin için hizmeti bitmiş, mutluluk yerine üzüntü veren bir hâle geçmiş. Şu an üzülseniz de, bittiğinde özgürleştiğinizi anlayacağınız bir değişim söz konusu burada. Yeninin gelmesi için eskinin bitmesi gerekir. Bu nedenle, bu durum sizi kaybetmenin kederine sokmasın. Evet içinize döneceksiniz muhtemelen, ama önünüz yolunuz açık. Geçmişi geride bırakmalısınız. Kaybettiklerinize odaklanarak, duygularınızda boğulmak yerine size umutlu ve iyimser bakmaya çalışın, sabırlı olun. Çünkü size çok iyi gelecek, daha bilinçlendiğiniz, aydınlandığınız ve esasında maddi ya da manevi sizi zenginleştirecek ve tatmine götürecek bir döneme işaret ediyor bu ay.


Yaşanan bu deneyimden, biten bu mücadeleden sonra size en iyi gelecek şeyin bir süre dinlenmek ve kendinizi dinlemek olacak. İçinizde yavaş yavaş uyanan yeni başlangıçların, girişimlerin hevesi olacaktır. Bu enerjiyi kendinizde hissedebilirsiniz. Ancak şu an hemen harekete geçmenin zamanı değil. Özellikle manevi anlamda düzene, sürece güvenmenin ve inanmanın zamanı. Durup dinlenmeye zaman ayırın, aceleci olmayın, bırakın gücünüz inancınız biraz yerine gelsin. Kendinize dönmeniz, kendinizi keşfetmeniz bu dönem sizin için iyi olacaktır. Hayattan, ilişkilerden ya da bir işten, ne beklediğinizi, nelerin size geleceğini, hedeflerinizi, karakterinizi daha iyi anlayabilmek, önce kendi içinizi aydınlatabilmek sizi daha bilinçli yapacak, hayattaki seçeneklerinizi görmenizi sağlayacak ve sonunda tatmin edici mutlu bir döneme ulaştırabilecektir.

En yüksek hayrınıza olması dileğiyle :)

14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page