top of page

BAŞAK BURÇLARI Mayıs 2021 Genel Açılım

(Güneş, Ay ya da Yükselen Burcu Başak Olanlar)

Bu ay tam bir Başak temasıyla hareket etmeniz sizin için iyi olacaktır. İçinize dönerek, kendinizi analiz ederek, gerçeği kendi içinizde arayarak… Sizi bunaltan, belki de hayli üzmüş bir çevreden ya da bir ilişkiden gitmekle kalmak arasında bir ikilem yaşıyor gibisiniz. Kimileriniz bu durumdan o kadar sıkılmış ki, memnuniyetsizlik hissediyor ve bu nedenle yeni gelen şansları da göremiyor. Bu ay bu anlamda bilinçlenmeniz, uyanmanız, aydınlanmanız ve dönüşüp gelişebilmeniz için size bir çağrıda bulunuyor. Bir yandan bazılarınız için, canla başla çalıştıkları, özenle emek harcadıkları ilişkilerde ve işlerde karşılığınız fazlasıyla alma zamanı. Büyük bir tatmin ve kazanç var.


Bir süredir mücadele verdiğiniz ve belki de kazanır gibi görünseniz de hayli üzüldüğünüz konu yüzünden şu an kendinizi korumaya almış gibisiniz. Adeta –sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer- misali. Temkinli davranmak iyi olabilir ama bu kadar savunmada kalıp, kendinizi hayata bırakmayarak, hayatınızda çok önemli bir kapının açılma fırsatını kaçırıyor olabilirsiniz. İç sesinize kulak vermeye çalışın. Önünüzde büyük bir mutluluk, bolluk bereket fırsatı var ve başta dediğim gibi, kendi içinize dönerek, önce içinizdeki karanlıkları aydınlatarak, kendinizi anlayarak bu fırsatı değerlendirebilmeniz mümkün olacaktır. Yeni başlangıçlar için uygun bir zaman, düzenli, istikrarlı bir işe ya da ilişkiye geçmeniz mümkün. Girişken olup inisiyatif alırsanız amaçlarınız gerçekleşebilir. Burada bir nedenden ötürü kendinizi yokluk içinde hissettiğiniz bir durum varsa bunu aşmaya çalışın ve cesurca hareket edin.


Hayatınızda değişen dönüşen alanlarda başkalarına karşı farklı bir tutum gösteriyor olabilirsiniz. Ya da en çok kendiniz kandırarak bu durumu yok sayıyor olabilirsiniz. Ancak ufukta ümit verici gelişmeler var, sahte tutumları bir kenara bırakın ve yeniliklere göre vizyonlarınızı yeniden belirleyin. İş teklifi, proje ya da yeni gelişen bir ilişki varsa harekete geçin. Burada sizi alıkoyan bir his içinde olabilirsiniz. İçinizdeki zıtlıkları dengeleyebilirseniz, kendinizi biraz akışa teslim edebilirseniz güzel şeyleri kaçırmamak mümkün. Ayrıca, yaratıcı yönünüzü harekete geçirmek için iyi bir ay. Bugüne kadar emek verdiğiniz bir iş varsa karşılığını misliyle alabileceğiniz bir zamandasınız. Yeni başladığınız bir işse burada da gayretlerinizin karşılığı güzel gelecektir. Ya da yeni bir ilişki veya bir süredir devam eden birlikteliğinizde canlandırıcı, olumlu gelişmeler olacağını bilmelisiniz.

En yüksek hayrınıza olması dileğiyle :)

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page