top of page

TERAZİ BURÇLARI Mayıs 2021 Genel Açılım

(Güneş, Ay ya da Yükselen Burcu Terazi Olanlar)

Bu ay yeni bir yola çıkma enerjiniz olabilir. Artık size hizmet etmeyen, size iyi gelmeyen, -öncesinde öyle olduğunuz fark etmeseniz de- bazı şeyler artık hayatınızdan çıkmış olabilir. Üzülmüş de olabilirsiniz ama size iyi gelecek sulara açılmaya da hazırsınız. Bazı korkularınız, bağımlılıklarınız, geçmişte yaşadıklarınız nedeniyle sizi savunmada ve tedirgin bir halde bırakıyor olabilir. Ama bunun harekete geçmenize engel olduğunu fark etmelisiniz. Önünüze gelebilecek yeni fırsatlara karşın, akılcı davrandığınız bir ay olabilir. Analiz edin kesin kararlar verin.


Elinizdekileri sıkı sıkıya tutma hali sanki hâlâ devam ediyor gibi. Elinizde güzel kazanımlar var evet ama hiçbir risk almadan ilerleme arzunuza ulaşmanız pek mümkün olmayabilir. Gerek ilişki anlamında gerekse işinizdeki statünüz ya da maddi kaynaklarınız anlamında yeniliğe açık olmalısınız. Sahip olduklarınıza şükretmeniz, bolluk bilincine geçmeniz, güven duymanız, bu kaybetme korkunuzu aşmanıza yardımcı olabilir. Yenilikler, yeni girişimler konusunda şüpheci olmayı, olabilecek değişimlere direnmeyi bırakıp, sezgilerinize güvenmek fayda sağlayabilir. Ayrıca bu ay kararsızlık içinde kaldığınız konu her neyse, -gitsem mi kalsam mı, yapsam mı yapmasam mı- olumlu gelişmelerin olacağını bilmelisiniz. İlişkinizde olumlu haberler, olumlu gelişmeler, aynı şekilde işinizde olumlu bir değişiklik imkânı, eğitim fırsatı vb. gelişmeler olabilir.


Bu ay yine sizi sezgilerinize güvenmenize yönlendiriyor. Burada bir başarı, bir kutlama gelecek. Neye çaba harcadıysanız artık endişelenmeyi bırakın, sürece güvenin ve keyifli bir huzurun tadını çıkarın. Bazılarınız için bir süredir sizi memnuniyetsizliğe, küskünlüğe sürükleyen bir konu varsa burada gelen mesaj bu tavrı bırakmanız ve bu konuda çalışmanız gerektiği. Sabırlı ve istikrarlı bir şekilde çalışmak, emek vermek size beklediğiniz sonucu getirebilecek. Hak ettiğinizi almanız gerektiğiyle ilgili bir mesele varsa gündeminizde ve bu konuda bir tıkanma yaşıyorsanız burada biraz bakış açınızı değiştirmeniz gerekebilir. Meseleye çok fazla hayalperest yaklaşmak yerine iyi niyetli, içten bir yaklaşım göstermek ve konuyu adil bir şekilde değerlendirmek sizin lehinize çevirebilir. Burada verilenlere tamam ama nasıl yapayım dediğiniz her husus için verilen mesaj; “önce kendini tanı” dır. Önce kendinizi anlamalısınız. Yani adımlarınızı dışardan bir şeyler bekleyerek, cevapları dışarda arayarak değil, kendi içinizde arayarak bulmanız mümkün görünüyor.

En yüksek hayrınıza olması dileğiyle :)

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page