top of page

TERAZİ BURÇLARI Nisan 2021 Genel Açılım

(Güneş, Ay ya da Yükselen Burcu Terazi Olanlar)

Sizin için kısmetli bir ay olabilir. İş başvurusunda bulunduysanız bunun olumlu olabileceği, bir sınava girdiyseniz sonucun iyi geleceği ya da maddi bir kazanç beklentiniz varsa bunun hayli kısmetli olacağı, ya da bir ilişki anlamında çok olumlu olacağı yani maddi ve manevi sizi tatmin edecek güzel enerjiler hâkim. Bir şeylere inanmakta güvenmekte tereddüt yaşadığınız bir konu varsa muhtemelen güzel kazanım gelecek. Bununla ilgili güzel bir de tamamlanma durumu görünüyor. Yani yeni bir şeyler olacak, yeni bir doğum enerjisi var her şeyi yerli yerini buluyor. Doğru yoldasınız, hazır kapıda bekliyor, bunun enerjisi hâkim. Dolayısıyla sevinçle bunun tadını çıkarabileceğiniz bir ay. Sadece burada bir tereddüt durumu olabilir. Bazı şeylerde sabit fikirli ya da bir şeylere fazla tutunmuş olabilirsiniz. Elinizdekileri kaybetme korkusuyla belki ama her neyse sizi yeni fırsatları görmekten, değerlendirmekten alıkoyuyor gibi. Bu korku ya da inatla maddi maddi kazancı olacak şeylere de kapınızı kapalı tutuyor olabilirsiniz.


Zaten sizi bakış açınızı değiştirmeye davet eden işaretler var. Elinizde bir takım yetenekler, para ya da girişim seçenekleri olabilir ve şu an kendinizi tıkanmış, süreci duraksamış hissediyor olabilirsiniz. Bunun sebebi birkaç şeyi aynı anda idare etmeye çalışıyor olmanız olabilir. Her şeyi birden kullanmak istiyor da olabilirsiniz. Ancak sistem size dur ve durumunu değerlendir diyor. Burada yakalamanız gereken, süreci farklı bir bakış açısıyla ele almak. İçinizde yaşadığınız bazı gerilimler olabilir. Bunların sonlanabileceği bir ay. Yalnızca biraz uzlaşmacı davranmanız gerek. Hem kendinizle ilgili konularda (egonuz, gururunuz vb.) hem de dışarıyla ilgili konularda daha sakin ve iyi niyetli, yumuşak yaklaşımlar bu gerilimleri sonlandırabilecek. Kendi gücünüzle ya da görünürlüğünüzle ilgili konular olabilir. Kendinizi bazı fırsatlar, girişimler, yeni başlangıçlar konusunda bir mücadelenin içinde hissediyor olabilirsiniz. Ama esasında siz biraz kendinizi o mücadelenin içinde hissediyorsunuz sanki bir rekabet var, savaşmanız yenmeniz gerekenler var gibi ama gerçekte yolunuzda bir tehdit engel olmayabilir. Belki yeni fırsatlara başlamanın kaygısı ile bir mücadelenin içine girecek misiniz gibi hissediyor olabilirsiniz ama burada bilmemiz gereken önemli nokta esasında bu fırsat sizin lehinizde yani şanslı bir aydasınız.


Elinizdekilere şükretmek, kıymetini anlamak size iyi hissettirebilir. Aksi takdirde yeni gelen güzel fırsatları göremeyebilirsiniz sanki bir sıkılmışlık, bir memnuniyetsizlik, umutsuzluk sizde bu duruma sebep olmuş olabilir ama bunu aşabilirsiniz. Sevinçle takdir edin ki yeni gelenleri de değerlendirebilesiniz. İçinizde kaygı oluşturan şüphe oluşturan her neyse bu konuya dikkat edin. Sinirlendiğiniz kişilere saldırgan kırıcı, ya da belki hileli davranışlar size tatmin duygusu verecekse de bu geçici. Buna kapılıp düşman kazanmayın, daha fazla gerilimi çağırmış olursunuz. Bakın bu ay size güzel şanslarla geliyor kaygı, mücadele hislerine girdiğinizde kendinize bunu hatırlatın. Durun ve sakinleşin. Niyetleriniz iyi analiz etmek sizin için daha iyi olacak. Sebatla, mantıkla değerlendirmek, hangi bölümleri şu an için gerçekleştirilebilir, hangilerini belki başka zamana bırakmak gerekir bunları detaylıca değerlendirin ve niyetinizle ilgili adımlar atmaya başlayın.

En yüksek hayrınıza olması dileğiyle :)

21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page